Klucz do skutecznej nauki języka angielskiego

Na polskim rynku wydawniczym można znaleźć bardzo wiele pozycji do nauki języka angielskiego. Niestety, nie wszystkie podręczniki i pomoce naukowe zostały opracowane przez najwyższej klasy specjalistów, część książek promuje wciąż archaiczne metody nauczania i jest z perspektywy uczniów po prostu mało interesująca. Wydawnictwo Pearson dobrze wie, w jaki sposób przemówić do młodego człowieka, by pomóc mu w procesie przyswajania wiedzy. Podręcznik “My Matura Success” został napisany przez dwóch native speakerów,  S. McKinlay i J. Parsonsa (https://www.taniaksiazka.pl/seria/my-matura-success). Książki tworzone przez osoby, które na co dzień mają kontakt z żywym językiem, są zwykle dużo bardziej doceniane przez uczniów. Dlaczego? Odpowiedź na to pytani jest bardzo prosta. Licealista nie ma ochoty uczyć się nieprzydatnych wyrażeń czy skomplikowanych, ale rzadko używanych w zwykłych sytuacjach zwrotów. Wydaje się, że “My Matura Success” to książka, która jest bliżej ucznia niż inne publikacje tego typu.

Różnorodność i bogactwo form

Każdy podręcznik do nauki języka obcego, jeżeli ma być to przydatna książka, powinien zachęcać użytkowników do różnych form pracy. Autorzy muszą pamiętać, by zawrzeć w swojej publikacji zadania zarówno na rozumienie ze słuchu, na uzupełnianie luk, zaznaczania prawda/fałsz czy konstruowanie własnej dłuższej bądź krótszej wypowiedzi. Należy oczywiście pamiętać także o tym, by podręcznik zawierał ćwiczenia nie tylko polegające na pisaniu, ale aktywizujące także mowę i słuch. Rozwiązywanie zadań na rozumienie ze słuchu wydaje się szczególnie istotne, ponieważ, jak twierdzą członkowie komisji egzaminacyjnych, to właśnie ta część egzaminu maturalnego zazwyczaj sprawia abiturientom najwięcej problemów. Podobnie z mową – trzeba pamiętać o tym, że polska Nowa Matura składa się nie tylko z arkusza egzaminacyjnego, ale także z części ustnej, którą przecież też każdy chce zdać jak najlepiej. Praca z podręcznikiem z serii “My Matura Success” zapewnia ćwiczenie wszystkich tych umiejętności.

Rozwiązywanie testów to nie wszystko

Jak już wspomniano, rozwiązywanie różnorodnych zadań o różnym stopniu trudności to kluczowy element przygotowań do egzaminu maturalnego. “My Matura Success” zawiera ćwiczenia pozwalające na trenowanie wszystkich umiejętności językowych. Oprócz tego warto zaznaczyć, że podręcznik zawiera także:

  • inspirujące teksty dotyczące tematów bliskich młodemu człowiekowi
  • przepiękne zdjęcia
  • ciekawe nagrania, zachęcające do dalszej dyskusji między uczniami.
School obraz autorstwa freepik - www.freepik.com